14 czerwca 2011

Ryan Yoon for "Virgine"Projektanci bezustannie szukają nowych inspiracji. Trendy w pret-a-porter są w znacznej mierze uzależnione od wyników sprzedaży poszczególnych kolekcji.

A haute couture walczy o przetrwanie jako sztuka mody trudnej i drogiej. Najlepszych projektantów w kreatywności przegonili styliści nowego nowojorskiego magazynu "Virgine" pod przewodnictwem Hissy Igarashi. Na zdjęciach Ryana Yoona modelki: Cintia Dicker, Valeria Dmitrienko, Annabelle Tsaboukas, Dani, Isabelle Sonnenschein, Valerie Avdeyeva i Anett Griffel zamiast strojnych sukni noszą stylizacje, stworzone z puszek po Coli Light, opakowań proszku do prania, pluszaków, M&Msów i innych dziwnych przedmiotów codziennego użytku, których o modowe zastosowanie byśmy nie podejrzewali.

Kolorowa suknia z M&Msów ma fason jak najodważniejsze projekty Alexandra McQueena. Suknia z puszek Coli przypomina suknię ślubną, spódnica maksi z pluszaków pasowałaby do Lady GaGi, a kreacja z opakowań proszku do prania jest prawie oscarowa. Widać, że styliści naprawdę korzystali z "All You Can Get" (wszystkiego, co możesz dostać). Z codziennych przedmiotów stworzyli dzieła sztuki. Może nie znajdą miejsca w salach CSW ani Zachęty, ale nam się podobają. Tak chcemy ubrać się na następną imprezę!

0 komentarze:

Prześlij komentarz